Akadémia domáceho vzdelávania 2022

V pondelok 11. apríla 2022 sa uskutočnila desiata Akadémia domáceho vzdelávania – prehliadka činnosti domácich školákov, ktorú organizuje každoročne OZ DVS pre domškolácku verejnosť. Domškoláci môžu prezentovať svoje práce, diela, projekty, záujmovú činnosť. Jednoducho čokoľvek, s čím sa chcú podeliť a pochváliť. A zároveň je to priestor na stretnutie domškoláckych rodín.

Na desiatom ročníku podujatia Akadémia domáceho vzdelávania sa stretlo 47 detí a 24 dospelých, ktorí si mohli pozrieť 165 minútové pásmo 19 vystúpení detí vo veku 4 až 14 rokov. Výber bol pestrý – od hry na rôzne hudobné nástroje, cez tanec, spev a umeleckú tvorbu, až po prezentácie na odborné témy ako sovy, zloženie krvi, mravce, či aersoft.

Moderovania akcie sa ujala Vierka Krajčovičová. Podľa jej slov sršalo z prezentujúcich detí nadšenie a hrdosť. Najviac ju zaujala prezentácia Matúša Solína o Aersofte: „Musela som sa premáhať, aby som sa sama nenavliekla do výbavy, ktorú priniesol.“

Aj Zuzka Toporová, spoluorganizátorka tohtoročnej Akadémie domáceho vzdelávania, ocenila najmä prezentácie: „Veľmi ma baví, keď vidím, ako sa tie deti doma učia a čo sa naučili. Takže pripraviť malinový kokteil a pritom sa naučiť zlozenie krvi je super!“

Svojou návštevou nás poctila pani riaditeľka Kušpálová zo ZŠ Stará Kremnička. V tridsaťminútovej besede s ňou bol priestor na prezentáciu školy aj na otázky prítomných.

Po spoločnom obede prišiel čas na neformálne rozhovory, na kávičku a koláčik pre dospelých a voľnú hru pre deti. Túto príležitosť ponúkajú všetky akcie, ktoré OZ DVS organizuje a veľmi ju oceňujú všetci účastníci. Možnosť porozprávať sa s inými domškoláckymi rodičmi naživo je nenahraditeľná.

Veríme, že pôvodná myšlienka Akadémie dať priestor deťom, aby ukázali, čo sa naučili a že čas, ktorý téme venovali, nebol zbytočný, ale môže byť inšpiráciou pre ďalších, bola naplnená. Potlesk a uznanie si zaslúžia všetky deti, no zvlášť oceňujeme odvahu najmladších prezentujúcich postaviť sa pred staršie publikum, aj účasť násť-ročných detí, ktoré sa neostýchali zapojiť sa. Ďakujeme a tešíme sa na stretnutie a nové vystúpenia opäť o rok!

Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20