Akadémia domáceho vzdelávania 2023

11. ročník Akadémie domáceho vzdelávania sa uskutočnil 17. apríla 2023. Cieľom tohto podujatia, ktoré po organizačnej stránke zastrešuje OZ Domáce vzdelávanie na Slovensku, je poskytnúť a vytvoriť domškoláckym deťom priestor prezentovať svoje záujmy, schopnosti a zručnosti.

Do tohtoročnej Akadémie sa zapojilo 14 domškoláckych rodín. Prišlo spolu 40 detí a 21 rodičov. V programe nabitom dobrou náladou a priateľskou atmosférou odprezentovalo svoje záujmy 18 domškolákov. Najmladší recitátor má 4 roky, najstarší účastník Akadémie, ktorý sa prezentoval v autorskom triu s Kahoot testom, má 15 rokov.

Paleta oblastí prezentácií bola naozaj široká. Okrem už spomínanej recitácie a vtipne ladeného Kahoot testu, sme mali možnosť vidieť a počuť hru na violončelo, klavír, husle a flautu, ako aj vystúpenie plné vtipov. Z technickej oblasti prezentujúci ukázali svoje konštrukčne a technicky zaujímavé výtvory v podobe niekoľkých drakov a robotov. Divákov zaujali pútavé precízne a kreatívne spracované prezentácie o planétach, vývinových etapách Zeme, hokeji, Cypre a Robot game.

Moderátorskej úlohy sa zhostili sestry Maruška (12) a Katka (10) Toporové.

Celé podujatie prebiehalo veľmi interaktívne. Prezentujúci domškoláci prejavili značné znalosti, schopnosti a zručnosti v oblastiach vlastnej prezentácie. Najmladší prekonávali svoj ostych a starší už sebavedomo, ochotne a bolo vidieť, že aj s nadšením, odpovedali na zvedavé divácke otázky o svojich motiváciách, technických a konštrukčných vylepšeniach a iných doplňujúcich informáciách.

Nečakaným prekvapením pre všetkých prezentujúcich domškolákov bolo poďakovanie OZ DVS za účasť, snahu a výkon v podobe zápisníka a pera s logom OZ DVS.

Programom nabité dopoludnie zavŕšili spoločný obed a neformálne rozhovory v príjemnom prostredí areálu Rodinkova v Belušských Slatinách, v priestoroch ktorého celé podujatie prebiehalo. Prívetivé počasie umožnilo poobedný čas tráviť vonku, čo deti aj plnohodnotne využili pri spoločných hrách, naháňačkách, zbieraní byliniek a iných aktivitách. Plodným a priateľským debatám sa však nevyhli ani rodičia. Spoločná fotka zachytávajúca smiech a radosť aspoň obrazovo zachytáva celú atmosféru podujatia.

Poznačte si do kalendárov dátum Akadémie domáceho vzdelávania 2024! Uvidíme sa 15. apríla a už teraz sa na vás tešíme.

Autor článku: Maja Šichmanová

Editorka: Veronika Palenčíková

Kliknutím na obrázok budete presmerovaní na darovaciu stránku OZ DVS na portáli darujme.sk.
Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20