Akadémia domácich školákov 2014 v Rodinkove

Drahí naši domškoláci!

Aktualizácia 1.6.2014: akcia bola pre nedostatočný záujem zrušená

Blíži sa čas vhodný na uskutočnenie našej pravidelnej “Akadémie domáceho vzdelávania”. Vyplňte prosím prihlasovací formulár, treba sa zaregistrovať do 31.5.2014!

Termín určený vedením padol na pondelok, dňa 23.6.2014 v Rodinkove . Máme možnosť tam prespať, kto chce, nech sa ozve na e-mail krajcovicova@golemtech.sk . Rodinkovo žiaľ nemá voľný žiaden víkend a iné vhodne miesto (veľké, vhodne lacné, vnútorné priestory, lacný dobrý obed, bezpečný výbeh pre decká, …) ďalej od západu SR sa nám ako Západoslovákom logicky nájsť nepodarilo. Bolo by určite jednoduchšie, aby akcie organizovali “miestni”, teda Bratislavčania v BA, Žilinčania v Žiline a pod. To je výzva pre každého z nás! Prosím poobzerajme sa vo svojom okolí po vhodných možnostiach (rodinné centrá, kulturáky, školy, centrá voľného času, miestne kiná a divadlá, ubytovacie zariadenia,…).

Príchod je medzi 8:30 do 9:30 a je žiadúce aby sme všetci prišli načas. Po príchode je nutné, aby každá rodinka nainštalovala svoje portfólia. Bolo by fajn, ak by sa niekto ujal organizácie občerstvenia, kávy a pod. – ideálne by bolo nahlásiť sa dopredu na lucia.kuzminova@gmail.com . Tiež tak upratanie občerstvenia a priestorov po skončení Akadémie (kto sa neponáhľa príliš domov).

O 10:00 sa začne samotná Akadémia – vystúpenia deti. Nebojme sa zapojiť s čímkoľvek na čo sú naše deti hrdé, od hudobného vystúpenia, prednesu, divadla, prednášky,… po kúzelnícke triky :-). Krátky popis, trvanie vstupu, vek detí a prípadné požiadavky je potrebné poslať čo najskôr na e-mail lucia.kuzminova@gmail.com , aby sme vedeli pripraviť program. Vystupovať môžu aj súrodenci domácich školákov.

Obed bude medzi 12:00 do 13:00 Prihlasovanie na obed je len do 31.5.2014, cena dospelej porcie je 3,50€ a detskej 2,50€, strava bude bezlepková. Tiež je nutný príspevok Rodinkovu, v ktorom sa akadémia bude konať, v minimálnej výške 5 eur/rodina. Peniažky je potrebné zaslať do 31.5.2014 na č. účtu: 1108103049/8410 a do správy pre prijímateľa prosím uveďte svoje meno a priezvisko. Ak sa Vám prísť nepodarí, peniažky sa môžu použiť na chod OZ (kolky, príprava ďalšej akcie).

Po obede bude čas na diskusie a zdieľania, obdivovanie a spratanie portfólií (potrebne do 16:00), prípadne workshopy a aktivity (minule si deti pripravili milé predstavenie pre ostatných :-), výlety či voľnú hru, grilovanie… Vítaná je ochota pripraviť pre ostatných nejakú aktivitku či už dnu alebo v exteriéri, pokusy, workshop, dielničku, divadlo, hru, pokladovku, šport…čokoľvek.. možno si deti chcú pripraviť čosi pre ostatných dopredu, alebo až tam?

Počas akcie nebude zabezpečený dozor k deťom. Teda každý bude zodpovedný za svoje deti. Je potrebné zabezpečiť okrem ich bezpečnosti najmä to, aby sa zdržiavali len v určených priestoroch – miestnostiach, v ktorých bude akadémia a vonkajších priestoroch (aby nebehali po izbách a balkónoch a pod).

Vítané je občerstvenie na spoločný stôl. Vonku je možné spraviť si popoludní grilovačku, kto ma záujem, treba si priniesť veci a potraviny na grilovanie.

Snáď sa stretneme v hojnom počte a bude to pre nás všetkých obohacujúci čas, vďaka pevnejšej organizácii a snáď aj prerozdeleniu kompetencií nikoho akcia nevyčerpá a každý bez ohľadu na vek načerpá inšpiráciu a silu do budúcnosti!

Po Akadémii bude nasledovať ďalšia celoslovenská akcia “No back to school” v posledný augustový víkend – ešte upresníme. Ak máte nápady na miesto, program… a chuť to organizovať, do toho! Ak sa nám podarí postupne si organizovať aj lokálnejšie podujatia, podeľme sa o inspiráciu s ostatnými na stránke alebo aspoň v googlegroupske.

Akékoľvek problémy s prihlasovaním či programom sa pokúsime riešiť spoločne e-mailom (prihlasovanie, obedy, prespatie – Vierka a vystúpenia, program a iné – Lucia).

Sumár: do 31.5.2014

prihlásiť sa + nahlásiť obedy (formulár),

– nahlásiť záujem o prespatie (krajcovicova@golemtech.sk),

zaplatiť (č. účtu: 1108103049/8410 a do správy pre prijímateľa uviesť svoje meno a priezvisko),

nahlásiť vystúpenia detí +vek, popis, trvanie, požiadavky (lucia.kuzminova@gmail.com)

ochotu pomôcť s prípravou miestnosti a občerstvenia pred a sprataním po akcii, prípadne ochotu priniesť občerstvenie a pod. (lucia.kuzminova@gmail.com).

Ďakujeme a tešíme sa na Vás!

Vierka  a Lucia  R.

Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20