Chochmesovci: vzdelávací seriál RTVS o bontóne

Chochmesovci sú trojgeneračná rodina. Prostredníctvom svojich príbehov unikátnou formou približujú zásady etikety v rôznych životných situáciách. Animovaní členovia rodiny, ktorí v príbehoch zažívajú situácie vhodného i nevhodného správania, dokážu osloviť všetkých divákov.

Chochmesovci sú atraktívny vzdelávací formát s novým typom animácie, ktorý poukazuje na dôležitosť znalosti a aplikovania pravidiel spoločenského správania v každodennom živote, ako napríklad pracovný pohovor, biznis etiketa, pánsky a dámsky šatník, tykanie i vykanie, podanie ruky, zoznamovanie, slávnostné stolovanie, etiketa v reštaurácii, na rande, plese, svadbe, návšteve.

Autori pri tvorbe animovaných postavičiek vychádzali z tradičného sitkomového konceptu a každej z nich priradili komediálnu perspektívu: babička je hippie, dedko konzervatívec, mama ambiciózna workoholička, otec intelektuál a kreatívec, dcéra Simona hipsterka a syn Teo počítačový maniak. Našli sme pre vás jednotlivé epizódy v archíve RTVS.

Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20