Do akej štátnej školy v Českej Republike?

Ozývajú sa nám rodičia tvrdiac, že ZŠ Březová má naplnenú kapacitu žiakov a hľadajúc inú školu, do ktorej by mohli zapísať dieťa na Individuálne vzdelávanie na druhom stupni. Praktické skúsenosti nemáme, ale našiel som mapu škôl, na ktorej sú s červeným štítkom zaznačené štátne školy, ktoré experimentujú a mohli by byť ochotné prijať deti na IV.

Odporúčame vám kontaktovať tieto školy a prosím Vás o spätný kontakt ako ste pochodili na mailto:viera.krajcovicova@domacaskola.sk

Mapa škôl je na URL http://www.inovativnivzdelavani.cz/mapa-inspirativnich-skol2/

DOPLNENÉ 31.5.2018 14:14

Získali sme zoznam českých škôl, ktoré sa sú ústretové domácemu vzdelávaniu, ale nemáme potvrdené, či poskytujú IVP pre slovenských žiakov. Informácie pochádzajú od Lucie Rosákovej:

• ZŠ Loučná nad Desnou
  • od Lucie Němcová z Montessori Archa Praha
  • ZŠ Svět v Děčíně (Montessori)
  • ZŠ Hůrka Kutná Hora
  • ZS Labyrint Lhota u Opavy
  • ZŠ Krasohled u Brna
  • Scioškoly (Olomouc, Zlín)
  • Intuitivní třídy v ZŠ Letohradská v Praze (při ZŠ Strossmayerovo náměstí)