Exkurzia v Galérii mesta Bratislavy

Bratislavskí malí domškoláci – predškoláci, sa v apríli spoločne stretli v Galérii mesta Bratislavy. V Pálffyho paláci absolvovali exkurziu na tému Mechanické laboratórium.

Pre viaceré deti to bol prvý kontakt s galériou a abstraktným umením. Ústrednou témou programu bola kreativita, mechanické strojezariadenia v divadle, fantázia a sny – využiteľné nielen na tvorbu kulís, ale aj v kreatívnom priemysle pri tvorbe dizajnu a výstav.

Deti sa prostredníctvom exponátov zoznámili s osobou výtvarníka – slovenského scénografa Aleša Votavu, ktorý už v mladom veku vymýšľal rôzne mechanické stroje a strojčeky. Zamýšľali sa nad tým, ako také „detské“ tvorenie pretaviť aj v rámci uplatnenia sa v živote a ako premeniť sny na realitu.

Program bol skvele prispôsobený deťom vo veku 5 – 6 rokov a interaktívne sprevádzanie galériou malo u detí úspech. Galerijný pedagóg pán Malast deti jednoznačne zaujal. Na záver vo výtvarnom ateliéri galérie deti pomocou mechanického zariadenia – vláčika na baterky s prilepenými fixkami – spoločne vytvárali zaujímavé diela, maľovali abstraktné diela pomocou magnetu, či rozhojdaním pohárika naplneného farbou a zaveseného na stoličke.

Zlatým klincom bola miestnosť vytvárajúca pomocou zrkadiel ilúziu nekonečného priestoru a hĺbky – odporúčame iba pre odvážne deti 🙂 . Sprevádzajúci personál bol veľmi milý a s deťmi vynikajúco pracoval. Vstupné pre (školské) skupiny je skutočne symbolické a táto galéria si určite nájde svojich priaznivcov.

Ďakujeme organizátorke Denise za tento super tip.

Autorka: Barbora Kabinová

Editorka: Veronika Palenčíková

V seriáli Exkurzie už boli publikované tieto články:

  1. Exkurzia v uhoľnej bani Cigeľ
  2. Exkurzia domškolákov v Moravských sklárňach
Kliknutím na obrázok budete presmerovaní na darovaciu stránku OZ DVS na platforme darujme.sk.
Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20