Konferencia domáceho vzdelávania 2020 bude online

Rok 2020 priniesol zmeny snáď vo všetkých oblastiach ľudského života. Vzdelávanie, zhromažďovanie sa a komunikácia nie sú výnimkou. A keďže sú to hlavné prísady Konferencie o domácom vzdelávaní, na jej ôsmom ročníku môžete očakávať novinku za novinkou.

Kedy a kde?

Hlavnou zmenou oproti predošlým rokom je priestor konania a trvanie konferencie. Od jari bola situácia neistá, no v septembri už bol organizačný tím skalopevne rozhodnutý, že podujatie sa bude streamovať a po konferencii bude možné si pozrieť a vypočuť jednotlivé príspevky aj z archívu.

Presné odkazy na streaming včas uverejníme. Sledujte nás na našej webovej stránke konferencie a na Facebooku.

Prednášky, diskusie a dokonca aj prestávkový networking sa presunú priamo k vám – do obývačky, do pracovne alebo kdekoľvek, kde si zapnete svoje elektronické zariadenia a pripojíte sa na internet. Veríme, že táto zmena bude vítaná najmä u návštevníkov zo vzdialenejších kútov Slovenska a že každoročne výborná návštevnosť konferencie tak ešte stúpne.

Tradične jednodňová konferencia sa zmení na dvojdňovú akciu. Svoje virtuálne brány otvorí v piatok 27. novembra 2020 o 17.00. Prvý konferenčný deň potrvá do 20.30, keď sa brány zatvoria, len aby sme si všetky nové informácie utriedili a uložili. Druhý konferenčný deň (sobota 28. novembra 2020) odštartuje o 9.00 a potrvá do 19.30.

Vstupné je dobrovoľné

Konferenciu domáceho vzdelávania 2020 môžete podporiť dobrovoľným príspevkom vo vami zvolenej výške prostredníctvom darovacej stránky na Darujme.sk Organizátor konferencie občianske združenie Domáce vzdelávanie na Slovensku je nezisková organizácia, jej výkonné zložky tvoria dobrovoľníci a je financovaná výhradne z darov.

O čom bude reč?

S domácim vzdelávaním súvisí široké spektrum tém. Kto o domácom vzdelávaní ešte len uvažuje, potrebuje základné informácie: ako začať, čo treba vybaviť, aké žiadosti podať, na koho sa obrátiť, akých chýb sa vyvarovať… Kto do domškoláctva práve vhupol, chce vedieť, ako vyzerá domáce vzdelávanie v iných rodinách a aké aktivity deťom pomáhajú pri zvládaní kurikula. Kto končí prvý stupeň základnej školy, zaujíma ho, ako to funguje na druhom stupni a ako zvládať učivo. A komu už deti z domškoláctva pomaly odrastajú, rieši prechod z domáceho vzdelávania na denné. Otvoríme aj večne horúce témy ako je socializácia doma vzdelávaných detí, či kvalita ich vedomostí.

Tešte sa na zaujímavých rečníkov, my sa tešíme na vás!
OZ DVS

Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20