Konferencia domáceho vzdelávania 2021

Občianske združenie Domáce vzdelávanie na Slovensku organizuje deviaty ročník Konferencie domáceho vzdelávania. Podujatie sa uskutoční v sobotu 20. novembra 2021 a bude prebiehať opäť online, teda v pohodlí vášho domova, tak ako v minulom roku. Virtuálne brány Konferencie domáceho vzdelávania 2021 sa otvoria o 9:00 a zatvoria sa o 18:00.

Päťčlenný organizačný tím si vysúkal po lete rukávy a od septembra neúnavne pripravuje deň plný zaujímavých tém. Na programe sú tri prednášky, jedna panelová diskusia a jeden blok diskusných skupín pre účastníkov konferencie.

Prednášky sa budú vysielať na YouTube kanáli OZ Domáce vzdelávanie na Slovensku DVS. Diskusie po prednáškach budú prebiehať na tej istej platforme písomne vo forme komentárov pri videu. Po prednáške PhDr. Jany Nováčkovej, CSc. budú nasledovať uzavreté moderované diskusné skupiny na tému prednášky – motivácia detí.

Kto sa chce v diskusnej skupine s ostatnými účastníkmi konferencie podeliť o svoje skúsenosti, načerpať vlastnú motiváciu, alebo si vypočuť skúsenosti iných rodičov, získa prístup do diskusnej skupiny iba registráciou na konferenciu a prihlásením sa do diskusie v registračnom formulári. Kliknutím na obrázok „Registrácia“ nižšie budete presmerovaní na registračný formulár Konferencie domáceho vzdelávania 2021.

Kliknutím na obrázok budete presmerovaní na registračný formulár Konferencie domáceho vzdelávania 2021.

Tak ako každoročne, užitočné informácie a rady tu nájdu začínajúce domškolácke rodiny a na svoje si istotne prídu aj skúsené rodiny, ktoré už nejaký ten rôčik prežívajú krásy domáceho vzdelávania, majú svoj systém zabehnutý, no prekonávajú aj tie náročnejšie úseky domškoláckej cesty.

Okrem skúsených domškoláckych mám do panelovej diskusie organizátorky oslovili aj tri inšpiratívne rečníčky: psychologičku a zástankyňu rešpektujúcej komunikácie PhDr. Janu Nováčkovú, CSc., psychoterapeutku a rodinný a výchovnú poradkyňu Martinu Vagačovú a riaditeľku súkromnej základnej školy Bakomi stavajúcej na princípoch sebariadenia, sebahodnotenia a dôvery Janu Marcinekovú.

Všetky tri hlavné rečníčky sú odborníčkami vo svojich oblastiach, ktoré s domácim vzdelávaním – ale aj so vzdelávaním všeobecne – úzko súvisia. Preto môže byť Konferencia domáceho vzdelávania 2021 zaujímavá aj pre širšie publikum ako je domškolácka laická a odborná verejnosť. Veď vnútorná motivácia, zvládanie emócií, dobré plánovanie a jeho efektívne zhodnotenie sú tou správnou výbavou na príjemnú cestu životom celkovo.

Podrobnosti o rečníčkach i témach sú uverejnené na webovej stránke Konferencie domáceho vzdelávania 2021.

Vstupné je dobrovoľné. Konferenciu domáceho vzdelávania 2021 môžete podporiť dobrovoľným príspevkom vo vami zvolenej výške cez portál darujme.sk na pár kliknutí. Začnite tlačidlom „Chcem podporiť“ nižšie.

Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20