Mamy samy 2023. Obľúbená víkendovka domškoláckych mám nováčikovskými očami.

Čo je Mamy samy? Ako bolo a kde sa konalo tentokrát? Ako sa možno na akcii zúčastniť?

„Pre mňa „po prvé“, pre iné chvalabohu po niekoľkýkrát, sme sa v piatok večer stretli na chate pod hradom Gýmeš (Jelenec). Víkend sa niesol v znamení rozmanitých debát na dôležité témy, krásnych žien zjavujúcich sa v okolí decentnej vizážistky, prechádzok, výletu na hrad a dôverného kruhu meňavkovitej formácie s pohotovými jedincami v blízkosti horiaceho krbu – otáčajúcimi zvedavé batoľatá. Pre mňa najcennejší bol práve ten kruh žien – otvorených, úprimných, ochotných rozprávať nielen o svojich výhrach, ale aj o svojich trápeniach a prehrách. Niekedy s humorom, niekedy vážne. Od srdca k srdcu. S porozumením a ihlicami v ruke. Aj v rešpektujúcom tichu. Veľmi vám všetkým ďakujem, že som vás mohla bližšie a hlbšie spoznať. Veľa to pre mňa znamená a veľmi ste mi rozsvietili môj malý svet. Inšpiráciou, podporou, pochopením. Ďakujem!“

Takto videla svoju prvú účasť na Mamy samy Jana. A o čo ide? Mamy samy je víkendová akcia pre domškolácke mamy bez detí (okrem tých úplne malých) vyhradená pre členky občianskeho združenia Domáce vzdelávanie na Slovensku (OZ DVS). Koná sa každoročne vo februári, aby mohli domškolácke mamy načerpať silu a inšpiráciu do ďalšieho polroka domáceho vzdelávania. Organizačný tím sa vždy postará o ubytovanie aj stravu a OZ DVS náklady na ubytovanie aspoň čiastočne hradí. Na tento účal používame prostriedky z asignácie 2 % z daní, ktoré nám môže ktokoľvek venovať (info ako poslať 2 % pre OZ DVS).

Program si zostavia účastníčky spoločne vlastnými silami a schopnosťami. Každá môže (ale nemusí) ponúknuť to, čo ju zaujíma, v čom sa cíti doma, o čom chce hovoriť. Obyčajne nechýbajú krátke prednášky, diskusie, ukážky prác, tvorivé dielne, šport… Domov ženy odchádzajú zregenerované a povzbudené. Nabudúce, vo februári 2024, môžeš prísť medzi nás aj Ty. Stačí byť riadnou členkou OZ DVS (ako sa stať členom OZ DVS).

Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20