Spájanie domácich školákov

Potrebujete nájsť ďalších domácich školákov vo svojom okolí na stretnutia, spoločné vzdelávanie sa a podobne? Skúste mapu alebo online skupiny! Zoznam online skupín, kde sa môžete tiež nakontaktovať na iných domácich školákov, je pod mapou.

Mapa domácich školákov

Nájdete tu domškolácke rodiny, ktoré vzdelávajú, vzdelávali alebo chcú vzdelávať svoje deti doma. Dozviete sa, koľko takých rodín môže byť vo vašom okolí alebo regióne.

Vzdelávate doma? Uvažujete o domácom vzdelávaní? Vzdelávali ste svoje deti doma v minulosti? Ešte nie ste na mape? Prihláste sa! Stačí vyplniť dotazník. Ak už v tabuľke / na mape ste a želáte si aktualizovať svoje údaje, vyplňte formulár znova a uveďte v závere pred svoje meno heslo: „AKTUALIZÁCIA“.

Pozor, kontaktovať iných domškolákov môžu len tí, ktorí poskytnú svoje kontaktné údaje a info o svojom DV. Ak chcete ostať v anonymite, neželáte si poskytnúť svoje údaje, aby vás kontaktovali iné rodiny, budete zaradení len do počtov v jednotlivých lokalitách.

Online skupiny o  domácom vzdelávaní

Mapa OZ DVS neobsahuje všetky rodiny s deťmi v domácom vzdelávaní. Ak sa vám na mape nepodarí nájsť žiadnu rodinu v okolí vášho bydliska, máte možnosť pohľadať rodinu aj cez Facebook (FB).

Skupina, v ktorej si môžete nájsť rodinu z okolia vášho bydliska a cenné informácie týkajúce sa domáceho vzdelávania:

Regionálne skupiny, ktoré združujú rodičov detí v domácom vzdelávaní podľa oblastí na Slovensku:

Ak hľadáte kamarátov k vašim „domškôkarom“, tu ich môžete nájsť (v skupine sú ľudia z celého Slovenska) – FB skupina Neškôlkári

Modrý koník

Rodiny s deťmi v domácom vzelávaní nájdete aj na mape komuNitka (pozn. túto mapu nevedie OZ Domáce vzdelávanie na Slovensku), okrem rodín s deťmi v domácom vzdelávaní, tam nájdete aj vzdelávacie skupiny a učiteľov, ktorí majú záujem učiť deti v domácom vzdelávaní.

Google skupina OZ DVS

Ak chcete sa spojiť s inými doma vzdelávajúcimi rodinami, môžete sa pridať aj do Google skupiny DomacaSkola. Žiadosť o pridanie do Google skupiny, prosím, pošlite na emailovú adresu googlegroup@domacaskola.sk.

Aktualizácia: 21. 3. 2023