No Back To School 2021

No Back To School (NBTS) je domškolácky štart do nového školského roka. Túto akciu organizuje pre svojich členov každoročne v prvý septembrový víkend občianske združenie Domáce vzdelávanie na Slovensku. Je to jedna z členských výhod a nabudúce môžete byť pri tom aj vy. Tohtoročné NBTS zdokumentovala Vierka Krajčovičová.

Znova sme sa stretli a bolo nám spolu dobre. Hoci sme hojnú účasť v tejto covidovej dobe nečakali, prišlo nás do Rodinkova 80. 

Tým, že v tomto roku nebolo súčasťou NBTS valné zhromaždenie (to prebehne on-line formou v októbri), program bol uvoľnenejší a neformálnejší. Chlapci sa nevedeli nasýtiť NERF-kovačkou (pozn. strieľačka s hračkárskymi plastovými zbraňami vystreľujúcimi penové strely) a hrali ju v každej voľnej chvíli. Dievčatá potešili jemnejšie zábavy: skautské hry, tancovačka a šantenie v okolí. Hlavnou témou NBTS v tomto roku bol les.

V sobotu ráno sme sa zoznámili so základnými prvkami poskytovania prvej pomoci. Deti mali možnosť vyskúšať si zakladať oheň pomocou kresadla a upiecť si na ňom chlebovú placku. Skvelou atrakciou bolo chodenie po napnutom lane, zlaňovanie strminy i maľovanie na tvár. 

Popoludní sa uskutočnil orientačný beh rozdelený do dvoch kategórií. Dhlšia trasa merala asi 4,5 km a víťaz ju prekonal za 25 minút.

Večer rodičia debatovali pri ohni do neskorých hodín.

V nedeľu dopoludnia sme sa vybrali na prechádzku do Mojtínskej jaskyne, ktorú mnohí z nás dovtedy nepoznali.

I v tomto roku prinieslo NBTS nové priateľstvá a veselé zážitky. Mňa osobne nesmierne teší vidieť starších domškoláckych chlapcov, ako sa obetavo a s láskou strarajú o mladšie deti. Rovnako som rada, že máme akciu, kde je dostatok času na zdieľanie osobných skúseností a nadväzovanie nových vzťahov so začínajúcimi rodinami.

Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20