Megabrouci a pestovanie odolnosti 

Na prvý pohľad dve nesúvisiace témy, a predsa sa nájde spojenie. V posledný januárový piatok sa časť jednej bratislavskej domškoláckej partie rozhodla navštíviť výstavu „Megabrouci“ v Brne. Tri mamy a osem detí sa vydalo na dobrodružnú cestu. Netušili totiž, že v ten deň má v Prahe koncert Dara Rolins. A vďaka tomu nabral obyčajný výlet neobyčajný rozmer...

Continue reading “Megabrouci a pestovanie odolnosti “

Krvné skupiny a darovanie krvi

14. jún je Svetovým dňom darcov krvi. Deň je príležitosťou poďakovať dobrovoľným darcom krvi, ktorí robia pre spoločnosť neoceniteľnú službu bez akejkoľvek odmeny a zároveň jeho cieľom je podnieteniť a podporiť ostatných ľudí, aby ich v tom nasledovali. Pre nás domškolákov je aj dobrou príležitosťou povenovať sa téme krvi, krvných typov alebo aj základom genetiky.

Continue reading “Krvné skupiny a darovanie krvi”

Jaskyne Slovenska

Jaskyne sú hneď po kúpalisku a zmrzline najlepším schladením počas horúcich letných dní. Ale aj cieľ výletu v upršaný deň. Ako bonus prinášajú zážitkové vzdelávanie sa. Pokryjú pomerne široké spektrum tém a záujmov: zemepis, prírodopis, geológiu, geomorfológiu, environmentálnu výchovu, ale aj matematiku, chémiu, fyziku a vlastne aj kúsoček slovenčiny – pravopis vlastných podstatných mien.

Continue reading “Jaskyne Slovenska”

Medzinárodný deň vtáctva

História medzinárodný deň vtáctva siaha až do čias rakúsko-uhorskej monarchie, kedy po prvýkrát v roku 1900 slovenský prírodovedec Oto Herman (1835 – 1914) zasvätil prvý apríl vtákom. Je to čas, kedy sa z teplých krajín vracia najviac sťahovavých vtákov. Jarné prílety sledujú členovia Spoločnosti pre ochranu vtáctva (SOVS). Pri tejto príležitosti sa konajú mnohé akcie s cieľom spoznávania nášho vtáctva. My vám prinášame tipy na výlety, materiály, knihy, aktivity a videá na tému vtáctva zo zdrojov, ktoré nás zaujali.

Continue reading “Medzinárodný deň vtáctva”