Seminár domáceho vzdelávania 2014

Aktualizácia 26.3.2014: na seminár sa môžete prihlásiť aj po termíne 23.3.2014, ale môže byť problém zabezpečiť stravu.

Seminár organizuje OZ Domáce vzdelávanie na Slovensku dňa 29.3.2014 v priestoroch ZŠ Škola Fantázia, Magurská 16, Banská Bystrica, GPS súradnice 48.760461N,19.161983E.

Účastnícky poplatok je vo výške 5€ za dospelého a 2€ za dieťa. Zabezpečujeme službu stráženia detí animátormi, ktorí sa v čase prednášok budú starať o Vaše ratolesti.

Možnosť objednať si obed je za 5€ pre dospelého a 3€ pre dieťa.

Vašu účasť potvrďte prosím do 23.3.2014. Registrácia je online resp. cez tento formulár.

08:30 — 09:00 registrácia účastníkov
09:30 — 10:30 prednáška Ad a Ingola de Bruin: Naše skúsenosti s DV
10:30 — 11:30 diskusia o prednáške
12:00 — 13:00 obed
13:30 — 14:30 prednáška Aleš Štesko: Projekt a esej
14:30 — 15:30 diskusia o prednáške
15:45 — 16:45 prednáška Graham W. Hendrey: Čo vás štátne školy nenaučia — 13 princípov elitného vzdelávania
17:00 záver

Prednášajúci – anotácie

Ad de Bruin žije so svojou manželkou Ingolou v Banskej Bystrici, sú priekopníkmi domáceho vzdelávania (DV) v rodnom Holandsku a sú členmi organizácie „Youth With a Mission“ (YWAM). Je to „medzinárodné dobrovoľnícke hnutie kresťanov z rôznych prostredí, kultúry a kresťanskej tradície oddané slúžiť Ježišovi po celom svete.“ Na Slovensku YWAM organizuje semináre, modlitbové stretnutia, rôzne aktivity na skvalitnenie rodinného života, ako napr. „Dobrodružstvo s otcom — nezabudnuteľný víkend v prírode vo dvojici otec a syn“, alebo „Manželské večery“, ktorých cieľom je upevniť zväzok manželského páru pomocou praktických rád, ako si budovať vzťah. Viac informácií na stránke http://www.ywam.sk/

Seminár Ada a Ingoly nesie názov „Naše skúsenosti s DV“. Budú hovoriť o svojich skúsenostiach s DV a o svojej neľahkej ceste k domácemu vzdelávaniu kvôli tomu, že DV je v Holandsku dodnes nelegálne. Prednáška bude v angličtine simultánne tlmočená do slovenčiny.

Aleš Štesko je riaditeľom súkromnej základnej školy Škola Fantázia v Banskej Bystrici, na ktorej pravidelne usporadúva trojdňový „festival prirodzeného učenia“ s názvom „Radi s deťmi“, ktorý je mixom rôznych prednášok, seminárov, tvorivých dielní, koncertov a stretnutí rodičov, učiteľov a detí.

Alešov seminár nesie názov „Projekt a esej“ — ako deti naučiť vyjadriť svoj názor, hlavnú myšlienku témy a zároveň si viac zapamätať.

Graham William Hendrey založil Native Speakers’ Academy (NSA) v Banskej Bystrici na prelome rokov 2003/2004 najmä z toho dôvodu, že na trhu chýbala jazyková škola, na ktorej by bol preferovaný individuálny prístup ku žiakovi. Kvôli tejto filozofii je žiakov v skupine maximálne päť. Okrem angličtiny NSA zamestnáva „native speakers“ aj pre vyučovanie francúzštiny, španielčiny a slovenčiny. Prednáša semináre na témy „English as foreign language“, unschooling alebo „peacefull parenting“.

Názov Grahamovho seminára je „Čo vás štátne školy nenaučia — 13 princípov elitného vzdelávania“ a bude o myšlienkach z prednášok Johna Taylora Gatta „v čom sa líši elitné vzdelavanie od štátneho“. Prednáška bude v angličtine simultánne tlmočená do slovenčiny.

seminar2014x

Mediálny partner akcie