Seminár domáceho vzdelávania 2015

AKTUALIZÁCIA: 17.11.2015 21:03 Kapacita prednáškovej miestnosti je vyčerpaná a nevieme v tejto chvíli zaručiť neregistrovaným účastníkom miesto. S prípadnými otázkami sa prosím obráťte osobne na e-mail viera.krajcovicova@domacaskola.sk

OZ Domáce vzdelávanie na Slovensku Vás pozýva na 4. ročník Seminára domáceho vzdelávania

1055_letak_end_web

Dátum: 21.11.2015
Miesto: Quo vadis, Hurbanovo námestie 1, Bratislava

Program:
8:30 – registrácia
9:00 – 10:00 prednáška: Montessori pedagogika v DV – Lucia Šmičeková
10:00 – 10:30 prestávka
10:30 – 11:30 prednáška: Moje skúsenosti s Hejného matematikou – Mirka Kiripolská
11:30 – 13:00 obed
13:00 – 14:00 prednáška: Obrazová komunikácia alebo ako vyrobiť zaujímavý výstup z fotografií – Martin Žilka
14:00 – 14:30 prestávka
14:30 – 15:30 prednáška: Angličtina hrou – Marcela Makulová
17:00 záver

Prosíme Vás o registráciu do 15.11.2015 na URL http://tinyurl.com/nkhrc42

Vstupný poplatok – 6 € nečlenovia OZ Domáce vzdelávanie na Slovensku, 4 € členovia
Z kapacitných a organizačných dôvodov nedokážeme zabezpečiť službu stráženia detí.

Anotácie:

Montessori pedagogika v DV – Lucia Šmičeková

Hovoriť budeme o tom, ako Montessori pedagogika využíva vývojové fázy dieťaťa, ako pripraviť domáce prostredie pre prirodzené učenie, ako doma vyrobiť pomôcky a ako s nimi pracovať. Zameriame sa hlavne na mladší školský vek. Niekoľko pomôcok si budete môcť i sami vyskúšať.

Lucia Smičeková je doma vzdelávajúca mamina dvoch detí, ktoré už päť rokov učí pomocou Montessori pedagogiky. Ku svojim deťom postupne pridala 4 spolužiakov.

Moje skúsenosti s Hejného matematikou – Mirka Kiripolská

Podelí sa s nami so svojimi bohatými skúsenosťami s vyučovaním matematiky podľa Hejného.

Mirka Kiripolská pozná školstvo zvnútra. Bola  učiteľkou a riaditeľkou v štátnej a súkromnej škole, pri ktorej zrode stála. Bola mentorom a koučom v programe Teach for Slovakia. Dnes zodpovedá za vzdelávanie 23 detí na individuálnom vzdelávaní, ktorým spolu s kolegami poskytuje priestor na vzdelávanie  v OZ Milované dieťa v Bratislave.

Obrazová komunikácia alebo ako vyrobiť zaujímavý výstup z fotografií – Martin Žilka

Možno sa i vám stalo, že ste si z návštevy hradu, či múzea priniesli množstvo fotografií, no neviete ich spracovať do primeraného výstupu. Ako využiť získaný materiál a pretaviť ho do príťažlivej formy pomocou voľne stiahnuteľného softvéru a tvorbu prezentácií projektov pre domácich školákov nám ukáže odborník.

Martin Žilka je otec troch detí a zároveň profesionálny fotograf. 

Angličtina hrou – Marcela Makulová

Ako sa hrať a zároveň učiť angličtinu? Ukážeme materiály z kníh a internetu so zameraním sa na kartičky. Ponúkneme pár nápadov, ktoré sa dajú jednoducho vyrobiť aj doma.

Marcela Makulová je učiteľka a má dve deti. Keďže každú “dovolenku” si vie užívať, ona si tú svoju – rodičovskú spríjemňuje aktivitami s deťmi. Veľa tvoria a maľujú. Inšpiráciou sú pre ňu Montessori pedagogika a americké homeschooling blogy.

Prípadné otázky sa Vám pokúsime zodpovedať na e-mailovej adrese viera.krajcovicova@domacaskola.sk

vyveska150

Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20