SmartBooks pre domškolákov v OZ DVS. Deti aplikáciu poriadne prevetrali aj cez sviatky.

Rada občianskeho združenia Domáce vzdelávanie na Slovensku (OZ DVS) pripravila pre svojich členov vianočnú akciu a na jeden mesiac im ponúkla za výhodnú cenu prístup do inteligentnej online cvičebnice SmartBooks. V článku sa dozviete, ako sa produkt osvedčil.

Členovia OZ DVS prejavili dostatočne veľký záujem na zadováženie cenovo výhodnej skupinovej licencie, ktorú naša organizácia ešte zadotovala, a tak výsledná cena licencie bola 3 eurá na dieťa.

Pilotná akcia na skúšobné obdobie jedného mesiaca sa stretla s pozitívnym ohlasom, niektorí členovia ju využili na letmé zoznámenie sa s produktom, iní sa do toho poriadne opreli. Deti z OZ DVS SmartBooks pekne prevetrali každý jeden týždeň počas platnosti našej licencie, aj cez ten vianočný. Štatistiky SmartBooks potvrdili, že domškoláci majú prázdniny stále a nikdy.

V prvom týždni využilo prístup k SmartBooks 32 z 52 registrovaných detí, spolu sa učili 31 hodín, pozreli si 735-krát teóriu, naučili sa 3824 úloh a odpovedali na 6884 otázok. Maximá zaznamenané u najaktívnejších študentov: 463 naučených úloh, 531 zodpovedaných otázok, 2 hodiny učenia za týždeň.

V druhom (sviatočnom) týždni využilo prístup k SmartBooks 27 z 52 registrovaných detí, spolu sa učili 29,5 hodín, pozreli si 685-krát teóriu, naučili sa 3263 úloh a odpovedali na 5719 otázok. Maximá zaznamenané u najaktívnejších študentov: 423 naučených úloh, 580 zodpovedaných otázok, 3 hodiny učenia za týždeň.

V treťom týždni využilo prístup k SmartBooks 34 z 52 registrovaných detí, spolu sa učili 41 hodín, pozreli si 781-krát teóriu, naučili sa 4252 úloh a odpovedali na 7409 otázok. Maximá zaznamenané u najaktívnejších študentov: 511 naučených úloh, 698 zodpovedaných otázok, 4,5 hodiny učenia za týždeň.

Vo štvrtom týždni využilo prístup k SmartBooks 30 z 52 registrovaných detí, spolu sa učili 32,5 hodín, pozreli si 651-krát teóriu, naučili sa 3795 úloh a odpovedali na 6945 otázok.
Maximá zaznamenané u najaktívnejších študentov: 714 naučených úloh, 1348 zodpovedaných otázok, 5 hodín učenia za týždeň.

V piatom týždni využilo prístup k SmartBooks 23 z 52 registrovaných detí, spolu sa učili 24 hodín, pozreli si 556-krát teóriu, naučili sa 2784 úloh a odpovedali na 5741 otázok.
Maximá zaznamenané u najaktívnejších študentov: 661 naučených úloh, 1633 zodpovedaných otázok, 4,5 hodín učenia za týždeň.

Z reakcií na akciu, ktorú pre svojich členov prinieslo OZ DVS, vyberáme:

SmartBooks je super na drill, keď si dieťa len mechanicky potrebuje zopakovať učivo. Je robené na klasický školský systém na učenie sa na konkrétne otázky, čo skutočne stačí na urobenie skúšok z predmetu, o ktorý dieťa nemá záujem.

„Je výborné, že teoretická časť nie je zaťažená balastom v podobe všelijakých obrázkov mimo tému, množstva farieb a iných rušivých prvkov, ktoré majú byť akože detsky hravé.“

SmartBooks sú dobré na otestovanie detí resp. doučenie toho, čo ešte nevedia, prostredníctvom testov za primeranú cenu v rámci skupinovej licencie.

Nám sa veľmi páčilo. Deti rady pracujú na PC a takto sa učili.“

„Vďaka za nápad využiť SmartBooks. Bola som voči tomu veľmi skeptická, trošku to vnímam pozitívnejšie.“

Po vyhodnotení sa naši členovia budú môcť tešiť na ďalšiu akciu SmartBooks s licenciou na dlhšie obdobie – šesť mesiacov alebo celý rok. Byť členom OZ DVS sa oplatí!

Ako sa stať členom OZ DVS? Kliknite na odkaz a dozviete sa všetko potrebné!

Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20