Učebnice

Na Edičnom portáli nájdete databázu učebníc, učebných textov a pracovných zošitov schválených Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR. Na stránke si môžete materiály filtrovať podľa typu školy, predmetu, ročníka, typu učebnice a vyučovacieho jazyka.

Učebnice sú k dispozícii na stiahnutie zadarmo po prihlásení sa do Edičného portálu. Pri prihlásení je potrebné zadať meno (ucebnica@iedu.sk) a heslo (ucebnica). Súbory v pdf si môžete otvoriť okamžite po prihlásení a súbory ppdf sa dajú otvoriť cez aplikáciu Microsoft Azure Information Protection Viewer.

Aplikácia Microsoft Azure Information Protection Viewer je dostupná tu na webe spoločnosti Microsoft. Na otvorenie ppdf súboru opäť zadajte ucebnica@iedu.sk a heslo ucebnica.

Na stránkach jednotlivých vydavateľstiev si môžete učebnice zo zoznamu prelistovať online, alebo aspoň zobraziť krátke ukážky:

ABCedu, s. r. o. https://www.abcedu.sk

AITEC, s. r. o. https://www.aitec.sk/zoznam-produktov

Dr. Josef Raabe Slovensko, s. r. o. https://www.raabe.sk

EXPOL PEDAGOGIKA, s. r. o. https://www.expolpedagogika.sk

Ikar, s. r. o. https://www.ikar.sk/school-to-school/aktualna-ponuka.html

Indícia, s. r. o. https://eshop.ucmeradi.sk/e-shop
Pri nákupe učebníc ExpEdícia dostanete z vydavateľstva prístup k online metodike zdarma a na požiadanie sprístupní vydavateľstvo pre domácich školákov zdarma aj sadu príloh k učebnici v elektronickej verzii (ak máte záujem o súbor príloh zdarma, prosím kontaktujte: cakanka.matusikova@domacaskola.sk)

Juvenia, s. r. o.  https://www.busybee-shop.sk
K učebnici angličtiny Busy Bee sú CD dostupné zdarma tu: http://www.juvenia-education.sk/ucime-sa-s-busy-bee-online-95.html

LiberaTerra, s. r. o. https://www.liberaterra.sk

Orbis Pictus Istropolitana, s. r. o. https://orbispictus.sk/eshop/

Patria I., spol. s r. o. http://www.patria1.sk

Slovenské pedagogické nakladateľstvo – Mladé letá, s. r. o. https://www.mladeleta.sk/zakladna-skola

TAKTIK, s. r. o. https://www.taktik.sk

VKÚ, a. s. https://www.vku.sk/obchod/

Učebnice a pracovné zošity môžete kúpiť aj sieti kníhkupectiev. Široký výber učebníc a pracovných zošitov nájdete v nasledovnom kníhkupectve, ktoré je priamo ich na predaj  zamerané: https://www.preskoly.sk/

Aktualizácia: 4. 2. 2024