Akrobatická telesná? Spoločne, netradične a hlavne hravo!

Telesná výchova patrí medzi tie predmety, ktoré domškoláci málokedy realizujú klasickým spôsobom v telocvičniach. Niektorí navštevujú rôzne športové krúžky, iní využívajú ihriská a preliezky na voľnú hru a jedna domškolácka partia vyskúšala úplne inú „telesnú“.

Akrojoga – alebo akrobatická joga v spojení s gymnastikou a akrobaciou v prevedení konceptu AcroKids, je pohybovou prípravou zameranou na správne držanie a spevnenie tela, zlepšenie flexibility a koordinácie, udržiavanie rovnováhy a stability ako aj na budovanie vzájomnej dôvery. Tvoria ju tri základné oporné piliere: cvičenie s láskou, pre radosť a pre deti.

Domškolácke rodiny mohli tento koncept naplno využiť. Cvičili mamy aj otcovia so svojimi deťmi, prehlbovali vzájomnú dôveru cvičením cvikov náročných na rovnováhu. Deti zároveň prekonávali strach z „lietania“ vo vzduchu, z výšok, alebo zdolávali iné vnútorné prekážky. Popri tom spevňovali telo, cvičili sústredenie aj koordináciu a užívali si radosť z pohybu.

Ďakujeme Veronike z AkroKids, že nám toto cvičenie priblížila. Deti z neho boli nadšené a viacero cvikov skúšajú naďalej doma 🙂

Prečítajte si tiež
Škola v prírode po domškolácky? Jednoznačne áno!
Tipy na zážitkové vzdelávanie v domácom vzdelávaní

Kliknutím na obrázok budete presmerovaní na darovaciu stránku OZ DVS na platforme darujme.sk.
Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20