Októbrová tekvičková domškolácka stretávka

V piatok 20. 10. 2023 sa uskutočnilo ďalšie regionálne stretnutie domškolákov v Bratislave. Zúčastnilo sa ho 18 rodín s 31 deťmi spolu. Okrem štandardného predstavenia OZ DVS sa toto stretnutie nieslo aj v duchu témy „Čo robiť, ak sa dieťaťu nechce učiť?“ a na záver si deti ozdobili tekvičky.

Po úvodnom kole s predstavením činnosti OZ DVS a výhod, ktoré ponúka svojim členom, sa predstavili jednotlivé rodiny – odkiaľ prichádzajú, aké majú deti, na ktorej kmeňovej škole sú zapísané a s čím prichádzajú na stretnutie. Potom sa rozbehla diskusia na ústrednú tému tohto strenutia. Zúčastnení navzájom prezentovali, čo funguje u nich doma, keď sa deťom nechce učiť, ako postupujú, prípadne si vymenili rady, keď mali záujem.

Potom, keďže sa blíži obľúbený dušičkový sviatok, si deti zdobili polystyrénové tekvičky. Najprv ich namaľovali a potom využili množstvo tvorivého materiálu, ktorý mali k dispozícii – očká, pavúky, koráliky, umelé hríbiky a žalude, pierka, stužky, brmbolce, špajle a samozrejme aj prírodniny – šišky, gaštany a paličky.

Počasie tvoreniu prialo – vonku bolo na október neuveriteľných 25 stupňov a závetrie, ktoré poskytuje lúka, kde sa pravidelne bratislavskí domškoláci stretávajú, umožnilo nerušenú zábavu aj po dokončení prác. Deti sa po tvorení vyskákali na gume, naháňali sa, využili preliezky a hrali sa obľúbené hry až do neskorého popoludnia.

Tešíme sa na ďalšie stretnutie 🙂

Prečítajte si tiež…

O iných domškoláckych stretnutiach
O iných podujatiach, ktoré organizuje OZ DVS pre domškolákov
O živote domškolákov a domškoláckych rodín

Kliknutím na obrázok budete presmerovaní na darovaciu stránku OZ DVS na portáli darujme.sk.
Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20