Domáce vzdelávanie nie je v ohrození

Zástupkyne OZ DVS sa stretli so zástupcami ministerstva školstva. Strany sa dohodli na spolupráci.

V piatok 8. marca 2024 absolvovali stretnutie na ministerstve školstva tri zástupkyne OZ DVS – jeho predsedníčka Barbora Kabinová a podpredsedníčky Monika Ludrovanová a Diana Šimová. Stretnutie inicioval generálny riaditeľ sekcie predprimárneho a základného vzdelávania. Okrem neho zastupovali ministerstvo tri odborné zamestnankyne sekcie predprimárneho a základného vzdelávania.

Cieľom stretnutia bolo ubezpečiť nás, že domáce vzdelávanie na Slovensku nie je v ohrození. Pán generálny riaditeľ vyjadril domácemu vzdelávaniu podporu a pracovníčky sekcie predprimárneho a základného vzdelávania potvrdili svoju ochotu pomáhať pri zlepšovaní podmienok domáceho vzdelávania u nás.

Piatkové stretnutie sa nieslo v príjemnej atmosfére prijatia a vzájomného porozumenia. Diskutovali sme bezmála dve hodiny. Hovorili sme o domácom vzdelávaní všeobecne aj konkrétnejšie. Načrtli sme niekoľko prioritných tém, ktorým sa budeme venovať na nadväzujúcich stretnutiach.

Dohodli sme sa na obnovení činnosti pracovnej skupiny pre individuálne vzdelávanie. Výbornou správou je, že odteraz máme na ministerstve školstva dedikovanú pracovníčku, ktorá sa bude domácemu vzdelávaniu venovať.

Kliknutím na obrázok budete presmerovaní na darovaciu stránku OZ DVS na portáli darujme.sk.
Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20