Domškoláci rozžiarili domov seniorov

Dňa 14. decembra sa domškolácke rodiny zúčastnili rozdávania darčekov pre seniorov v rámci celoslovenskej zbierky „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“.

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok je každoročnou vianočnou charitatívnou akciou zameranou na podporu a povzbudenie osamelých seniorov v domovoch, kde sa symbolicky do krabice od topánok vložia malé darčeky – niečo slané, niečo sladké, niečo teplé, niečo mäkké, niečo voňavé, niečo na zábavu a niečo od srdca. Krabice zabalené do darčekového papiera sa následne po vyzbieraní slávnostne odovzdajú seniorom „pod stromček“.

V zariadení Alžbetin dom v Senci sme spríjemnili predvianočný čas programom, do ktorého sa zapojili deti aj rodičia. Podľa reakcií sme priniesli mnoho radosti a naše deti dostali krásnu príležitosť byť darom pre druhých, ktorú si viditeľne užívali. S klientmi zariadenia sme si zaspievali koledy, porozprávali sme sa a dohodli sa na ďalšej spolupráci, na ktorú sa už teraz tešíme.

Autorka: Lucia Mešková

Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20