No back to school 2018

V dňoch 29. – 31.8.2018 sa v Rodinkove konal v poradí šiesty ročník akcie NBTS.

V stredu 29.8. podvečer sme sa začali schádzať, tešiť z opätovných stretnutí. Zoznamovali sme sa i s novými domácoškolskými rodinami. Časť prítomných sa po šestnástej hodine odobrala na pracovné stretnutie, ktorého sa zúčastnili súčasní i bývalí členovia Rady OZ, členovia kontrolných a poradných orgánov. Na stretnutí sa diskutovalo o vnútornom nastavení a ďalšom smerovaní OZ v snahe pripraviť pokojný priebeh valného zhromaždenia. V neskorších večerných hodinách, po uložení detí do postieľok, sme sa stretli na neformálnej diskusii, kde sme si dohodli o.i. i tému NBTS 2019 – Indiáni.

V nasledujúci deň 30. augusta sa dopoludnia konalo valné zhromaždenie. Spomeniem dva z najdôležitejších záverov – rozdelenie kompetencií v OZ a zlepšenie informovanosti smerom k členom OZ. Všetky ostatné relevantné informácie dostali členovia mailom v zápisnici.

Popoludní sa spustila „Veľká vyzývačka“ alebo „Challenge day“. Takmer 60 úloh rôznych obtiažností plnilo s veľkou chuťou asi 50 detí. Rodičia často neodolali a do výzvy sa tiež zapojili. Všetky úlohy sa nakoniec podarilo splniť, no dôležitejším úspechom boli nové kamarátstva vzniknuté pri spolupráci a spokojnosť všetkých zúčastnených. Naša veľká vďaka opäť patrí Zuzke Vnenčákovej, ktorá najväčšou mierou prispela k realizácii programu.

Vo večerných hodinách sa rodičia stretli na veselom neformálnom večeri, kde hovorili o svojich skúsenostiach a postrehoch pri DV. Nováčikovia sa potešili mnohým zodpovedaným otázkam.

V piatok 31. augusta sa po raňajkách vydala (už menšia) skupina domškoláckych rodín na ľahkú turistiku do okolia Rodinkova. Menšie deti mali za úlohu naplniť krabičku od vajíčok príslušnými prírodninami, väčšie deti mali  nafotiť  päť rôznych druhov živočíchov. V príjemnom prostredí lesa, zabratí do rozhovorov, sme miestami stratili, no opäť našli, deti a ku koncu túry mali i dospelí drobný problém s orientáciou v neznačenom teréne. Všetko však dobre dopadlo, späť sme prišli v plnom počte a práve včas na obed, ktorým sme NBTS 2018 ukončili.

Ďalší ročník sa bude konať opäť v Rodinkove 6. – 8. 9. 2019. Tešíme sa na vás!

Fotogaléria je tu View album

Autorka: Vierka Krajčovičová

 

Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20