Seminár domáceho vzdelávania 2014 v Ivanke pri Dunaji

Aktualizované: 12.11.2014 o 9:00 hod

OZ Domáce vzdelávanie na Slovensku organizuje

SEMINÁR DOMÁCEHO VZDELÁVANIA

Dňa 22.11.2014 (sobota) v priestoroch Kolégia Antona Neuwirtha, Námestie padlých hrdinov 7, Ivanka pri Dunaji, GPS 48.190591N 17.259058E

Účastnícky poplatok 5€ za dospelého a 3€ dieťa. Zabezpečujeme službu stráženia detí animátormi, ktorí sa v čase prednášok budú starať o Vaše ratolesti. Vašu účasť potvrďte prosím do 16.11.2014.

Registrácia je online tu.

Program


8:30 – 9:00     registrácia účastníkov
9:00 – 10:00   prednáška s diskusiou : Čo je nové v DV v Čechách
10:00 – 10:30 prestávka
10:30 – 11:30  prednáška s diskusiou: Projektové vyučovanie
12:00 – 13:00  obed
13:30 – 14:30  prednáška s diskusiou : Montessori pedagogika
14:30 – 15:00  prestávka
15:00 – 16:00  prednáška s diskusiou : Nápady a rady pre lepšie domáce vzdelávanie
17:00                   záver

Anotácie:

Prednáška s diskusiou : Čo je nové v DV v Čechách

O aktuálnom dianí v pripravovanej novele školského zákona s dopadom na DV, o prijímaní zákona povoľujúceho homeschooling na druhom stupni v ČR, o zaujímavostiach z českej Konferencie domáceho vzdelávania a trochu o vzdelávaní detí s poruchami učenia vám rozpovie Viera Krajčovičová.

Prednáška s diskusiou: Projektové vyučovanie

Možnosť učiť podľa záujmov detí, spájať predmety, rozvíjať tvorivosť a spoluprácu, využívať spontánnosť a nápaditosť v kreatívnej atmosfére je jedna z najväčších výsad homeschoolingu. O tom, kde hľadať inšpirácie a ako tento proces podporovať, porozráva Mgr. Lucia Tužinská. Súčasťou budú aj ukážky prác jej detí.

Prednáška s diskusiou : Montessori pedagogika

Montessori pedagogika je stále zaujímavá a podnetná i pre domáce vzdelávanie. O tom, aké pomôcky možno využiť, aké si viete spolu s deťmi vyrobiť a mnohom inom sa dozviete od Ľubice Olejníkovej.

Prednáška s diskusiou : Nápady a rady pre lepšie domáce vzdelávanie

Ivana Korýtková už niekoľko rokov prevádzkuje stránku www.elefantino.sk plnú najrôznejších rád a nápadov pri hre, učení i domácom vzdelávaní. Dozviete sa, čo všetko možno učiť v lese, na dvore, či pri vode. Nápady, ktoré zabavili jej deti možno zaujmú aj vás.

 

Aktuálne organizačno-technické informácie a požiadavky, aby náš seminár prebehol čo najefektívnejšie:

1. Vzhľadom k obmedzenému priestoru/miestnostiam vo vnútri kolégia vás chceme poprosiť – pokiaľ je to možné – príst bez detí. Samozrejme v nevyhnutnom prípade deti nevyženieme, ale pokiaľ sa dá, zabezpečte si, prosím, deti iným spôsobom. Ak predsa len bude vaše dieťa prítomné, poplatok za dieťa je 3 Eurá, v cene nie je strava. Tento poplatok – kedže ide „externým animátorom“ poprosíme uhradiť vopred na náš účet IBAN SK4983300000002500674537. Poplatok za nás – účastníkov vyberieme na mieste pri úvodnej registrácii – 5 Eur/dospelá osoba.

2. Čo sa obedov týka: V okolí je v podstate jediná primeraná možnosť zabezpečiť pre nás všetkých v jednom čase obed a to:

2.1. Reštaurácia Penzión Pálenica v Bernolákove. Tu nám jednotne uvaria : Slepačí vývar, Kuracie na prírodno s ryžou a šalát v cene 4,90 Eur/osoba. Nápoje nie sú v cene. Boli ochotní nám spraviť menu aj v sobotu, ostatné reštaurácie buď nemajú kapacitu, sú drahé alebo neochotné.

2.2 Pokiaľ máte radi pizzu: Je možnosť na 12:00 hod objednať a oni nám prinesú priamo do kolégia PIZZU (potrebné objednať do 9:15 hod) z Pizzerie EMILIA – Menu prikladám, môžete si vybrať už teraz.

2.2. Priniesť si niečo každý sám a najesť sa v prestávke na mieste.

Definitívny počet stravníkov na menu v reštaurácii v Bernolákove mám nahlásiť do konca týždňa, takže poprosím, aby ste sa nahlásili Adi Forro cez mail, akú formu stravy si vyberáte a počet dospelých osôb – najneskôr do tohto štvrtku večera na: andrea.forro@humancapital.sk.

3. Doprava na miesto:

3.1. Vlastná – v areáli sa zmestí na parkovanie 10-12 áut, ostatné v uliciach navôkol

3.2. Autobusom – zastávka je hneď priamo pred areálom, spoje ráno z BA: z AS Mlyny odchod 8:10 z nástupišťa č. 36, príchod do kaštieľa 8:40

4. V rámci občerstvenia poprosím, aby sme každý niečo priniesli pod zub v prestávkach – koláčiky, pagáčiky, tyčinky, džúsy – proste každý čo môže priniesť.

Seminar 2014 Ivanka pozvanka

Autor: Branislav Krajčovič

Mediálny partner akcie je

vyveska150

Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20