Seminár domáceho vzdelávania 2014 v Ivanke pri Dunaji

Aktualizované: 12.11.2014 o 9:00 hod

OZ Domáce vzdelávanie na Slovensku organizuje

SEMINÁR DOMÁCEHO VZDELÁVANIA

Dňa 22.11.2014 (sobota) v priestoroch Kolégia Antona Neuwirtha, Námestie padlých hrdinov 7, Ivanka pri Dunaji, GPS 48.190591N 17.259058E
Účastnícky poplatok 5€ za dospelého a 3€ dieťa. Zabezpečujeme službu stráženia detí animátormi, ktorí sa v čase prednášok budú starať o Vaše ratolesti. Vašu účasť potvrďte prosím do 16.11.2014.

Registrácia je online tu.

Program:
8:30 – 9:00 registrácia účastníkov
9:00 – 10:00 prednáška s diskusiou : Čo je nové v DV v Čechách
10:00 – 10:30 prestávka
10:30 – 11:30 prednáška s diskusiou: Projektové vyučovanie
12:00 – 13:00 obed
13:30 – 14:30 prednáška s diskusiou : Montessori pedagogika
14:30 – 15:00 prestávka
15:00 – 16:00 prednáška s diskusiou : Nápady a rady pre lepšie domáce vzdelávanie
17:00 záver

Prednáška s diskusiou : Čo je nové v DV v Čechách

O aktuálnom dianí v pripravovanej novele školského zákona s dopadom na DV, o prijímaní zákona povoľujúceho homeschooling na druhom stupni v ČR, o zaujímavostiach z českej Konferencie domáceho vzdelávania a trochu o vzdelávaní detí s poruchami učenia vám rozpovie Viera Krajčovičová.

Prednáška s diskusiou: Projektové vyučovanie

Možnosť učiť podľa záujmov detí, spájať predmety, rozvíjať tvorivosť a spoluprácu, využívať spontánnosť a nápaditosť v kreatívnej atmosfére je jedna z najväčších výsad homeschoolingu. O tom, kde hľadať inšpirácie a ako tento proces podporovať, porozráva Mgr. Lucia Tužinská. Súčasťou budú aj ukážky prác jej detí.

Prednáška s diskusiou : Montessori pedagogika

Montessori pedagogika je stále zaujímavá a podnetná i pre domáce vzdelávanie. O tom, aké pomôcky možno využiť, aké si viete spolu s deťmi vyrobiť a mnohom inom sa dozviete od Ľubice Olejníkovej.

Prednáška s diskusiou : Nápady a rady pre lepšie domáce vzdelávanie

Ivana Korýtková už niekoľko rokov prevádzkuje stránku www.elefantino.sk plnú najrôznejších rád a nápadov pri hre, učení i domácom vzdelávaní. Dozviete sa, čo všetko možno učiť v lese, na dvore, či pri vode. Nápady, ktoré zabavili jej deti možno zaujmú aj vás.

Aktuálne organizacno-technickych informacie a poziadavky, by nas seminar prebehol co najefektivnejsie:

1. Vzhladom k obmedzenemu priestoru/miestnostiam vo vnutri kolegia vas chceme poprosit – pokial je to mozne – prist bez deti. Samozrejme v nevyhnutnom pripade deti nevyzenieme, ale pokial sa da, zabezpecte si, prosim, deti inym sposobom. Ak predsa len bude Vase dieta pritomne poplatok za dieta je 3 Euro, v cene nie je strava. Tento poplatok – kedze ide „externym animatorom“ poprosime uhradit vopred na nas ucet IBAN SK4983300000002500674537. Poplatok za nas – ucastnikov vyberieme na mieste pri uvodnej registracii a je 5 Euro/dospela osoba.

2. Co sa obedov tyka: V okoli je v podstate jedina primerana moznost zabezpcit pre nas vsetkych v jednom case obed a to:

2.1. Restauracia Penzion Palenica v Bernolakove: http://www.penzionpalenica.eu/
Tu nam jendotne uvaria : Slepaci vyvar, Kuracie na prirodno s ryzou a salat v cene 4,90 Eur/osoba. Napoje nie su v cene. Boli ochotni nam spravit menu aj v sobotu, ostatne restauracie bud nemaju kapacitu, su drahe alebo nechotne.

2.2 Pokial mate radi pizzu: Je moznost na 12:00 hod objednat a oni nam prinesu priamo do kolegia PIZZU (potrebne objednat do 9:15 hod) z Pizzerie EMILIA – Menu prikladam, mozete si vybrat uz teraz: http://www.pizzeriaemilia.sk/pe_menu.html

2.2. Priniest si nieco kazdy sam a najest sa v prestavke na mieste

Definitivny pocet stravnikov na menu v restauracii v Bernolakove mam nahlasit do konca tyzdna, takze poprosim, aby ste sa nahlasili Adi Forro cez mail, aku formu stravy si vyberate a pocet dospelych osob najneskor do tohto stvrtku vecer na: andrea.forro@humancapital.sk

3. Doprava na miesto:
3.1. vlastna – v areali sa zmesti na parkovanie 10-12 aut, ostatne v uliciach navokol
3.2. autobusom – zastavka je hned priamo pred arealom, spoje rano z BA: z AS Mlyny odchod 8:10 zo stanovistia 36, prichod do kastiela 8:40

4. Vramci obcerstvenia poprosim, aby sme kazdy nieco priniesli pod zub v prestavkach – kolaciky, pagaciky, tycinky, dzusy – proste kazdy co moze priniest

Seminar 2014 Ivanka pozvanka

Mediálny partner akcie je

vyveska150

Branislav Krajčovič

Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20