Regionálna domškolácka stretávka v Bratislave

V piatok 26. mája 2023 sa uskutočnila regionálna stretávka domškolákov Bratislavského kraja. Zúčastnilo sa jej rekordných 28 rodín – 35 dospelých a 56 detí – z blízkeho okolia i vzdialenejších miest. Okrem Bratislavy prišli domškoláci napríklad aj z Bernolákova, Stupavy, Piešťan či až z Košíc.

Po úvodnom zoznámení sa sme dopoludnia predstavili činnosť o. z. Domáce vzdelávanie na Slovensku (OZ DVS), prezentovali akcie organizované počas roka a výhody, ktoré so sebou prináša členstvo v združení. Účastníci mali možnosť pýtať sa, čo ich zaujímalo, dozvedieť sa praktické informácie, poradiť sa a samozrejme podeliť sa o radosti, starosti a inšpirácie. Najviac sa tentokrát diskutovalo o aktuálnej téme – preskúšanie a v prípade menších detí tipy na materské školy naklonené domácemu vzdelávaniu.

Celé stretnutie sa nieslo v príjemnej a uvoľnenej atmosfére, ku ktorej prispelo aj teplé a slnečné počasie. Zelená lúka s niekoľkými preliezkami a stromy zároveň poskytli nieleň tieň, ale aj skvelé zázemie pre hru detí. Dokonca sa domškolákom ušla aj vynikajúca čerstvá granková zmrzlina, ktorú vybavil a priniesol pán Mazák, riaditeľ Slobodnej školy v Košiciach. Týmto ďakujeme aj vrakunskej zmrzlinárni Stellina, ktorá zmrzlinu na podujatie čerstvú pripravila a darovala, za vynikajúcu pochúťku bez umelých farbív a dochucovadiel. Počas horúceho poludnia nám naozaj dobre padlo takéto osvieženie.

Stretnutie pokračovalo neformálnymi priateľskými rozhovormi a hrou detí. Poslední účastníci ostali až do večera takmer do 19. hodiny. Ďakujeme za účasť a tešíme sa na vás na ďalšom stretnutí.

Ďakujeme organizátorkám, pánovi Mazákovi a zmrzlinárni Stellina za občerstvenie a Zuzke Michalíkovej a Janke Katreniakovej za fotodokumentáciu.

Prečítajte si aj ďalšie články o domškoláckych stretnutiach

Ako sa stretávajú domškoláci?
Septembrové domškolácke stretávky pod záštitou OZ DVS
Pod značkou EXKURZIE nájdete námety na skupinové výlety pre vašich domškolákov.
Pod značkou AKCIE OZ DVS píšeme aj o podujatiach organizovaných OZ DVS, kde môžete stretnúť domškolákov z celého Slovenska.

Chcete zorganizovať domškolácke stretnutie vo vašom regióne?

Pomôžeme vám s propagáciou a poradíme, ako na to. Napíšte nám na publicrelations@domacaskola.sk.

Kliknutím na obrázok budete presmerovaní na darovaciu stránku OZ DVS na portáli darujme.sk.
Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20