Domškoláci zorganizovali vystúpenie pre seniorov

Partia domškolákov, ktorí sa viac alebo menej pravidelne stretávajú pri spoločných aktivitách, si v októbri nacvičila pre dôchodcov vystúpenie k mesiacu úcty k starším. Dostali príležitosť vystúpiť s ním hneď v dvoch domoch dôchodcov vo svojom okolí. 

Staroba je prirodzenou súčasťou života a práve október je Mesiacom úcty k starším. Domškoláci z Trnavy a okolia sa preto rozhodli potešiť starkých v domove dôchodcov a poctivo si nacvičili program, s ktorým nakoniec vystúpili 25. októbra až v dvoch rôznych domovoch – v Trnave a v Cíferi.  

Prednes básne

A nebolo to po prvýkrát. Už na jar potešili starkých pásmom vítania jari a natoľko ich očarili, že domovy dôchodcov oslovili domškolákov opäť. 

Vzhľadom na to, že času bolo málo, tentokrát si cvičili program každý sám doma, mali iba jednu spoločnú skúšku, na ktorej sa dohodli, kedy ktoré dieťa vystúpi. 

Program sa skladal z hudobnej, tanečnej, speváckej a básnickej zložky. Predviedli sa hrou na husliach, gitare, flaute a klavíri, spevom, tancom na modernú aj vážnu hudbu. Básne vyjadrovali to, ako si ceníme starých rodičov. 

Prečítajte si tiež…

Autorka: Michaela Fedáková

Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20